Debata Nowoczesnej – Czy bezpieczeństwo powinno być polem sporu politycznego?

Debata Nowoczesnej – Czy bezpieczeństwo powinno być polem sporu politycznego?

Czy bezpieczeństwo powinno być polem sporu politycznego ? – na to pytanie miała odpowiedzieć debata, zorganizowana przez koło legionowskie partii Nowoczesna, która odbyła się dnia 23 stycznia 2017 roku w legionowskiej „Poczytalni”.


W debacie udział wzięli Gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych i doradca ministra obrony narodowej, Andrzej Kiński redaktor naczelny miesięcznika Wojsko i Technika oraz prowadzący – Robert Sawicki, ekspert .Nowoczesnej. 

Najważniejsze wnioski z debaty:

– Rosja w najbliższym czasie raczej nie zagrozi nam militarnie. Nie zwalnia nas to jednak z kwestii monitorowania sytuacji przestępstw cybernetycznych czy prób osłabiania nas gospodarczo bądź politycznie.
– największym zagrożeniem dla Polskiego bezpieczeństwa jest nie tyle Rosja, co nieodpowiedzialne i prowokacyjne wypowiedzi polskich polityków;
– żaden szanujący się żołnierz nie może wykonywać rozkazów polityków. Oficerowie są odpowiedzialni za to by nigdy więcej Wojsko Polskie nie było wyprowadzone na ulicę i użyte przeciwko obywatelom, Polakom;
– potrzebna nam nowocześnie wyposażona armia abyśmy nie stali się militarnym szrotem Europy.

Podziel się tym postem